Декоративний цегла Облицювальні цеглу виготовляються різними методами. Широке поширення отримав метод гипсопрессования, завдяки якому виготовлені цеглини мають рівну поверхню і тривалий термін експлуатації.

Зовнішня сторона такої цегли не вивітрюється, не втрачає своїх фарб і стійко протистоїть впливу погодних умов.

Облицювальна цегла

Для виготовлення облицювальних цегл по даній технології використовується екологічно чистий матеріал – вапняк. Даний метод заснований не на випалюванні сирого матеріалу, як це робиться зазвичай, а методом пресування.

Пройшовши спеціальну обробку, цеглу досягають 70% своєї міцності, після чого їх рустируют і складають для транспортування. Цегла, виготовлені цим методом, придатні для будь-яких видів будівельних робіт.

Декоративний цегла
Декоративний цегла

Ціна на цеглу, виготовлені за цією технологією, досить висока. Якщо покупець вважає витрати на такий матеріал високими, то йому варто придивитися до звичайним червоним цеглин, поверхня яких «облагороджена» спеціальним складом з допомогою технології обфактурювання.

Виготовлення і застосування

Даний процес перетворює поверхню цегли, не зачіпаючи його основи. Метод обфактурювання включає в себе нанесення спеціальних сумішей на поверхню сирого цегли перед випаленням. Додаткові відтінки допомагають надати готовому виробу потрібний колір і фактуру поверхні. Матеріалами, перетворюючими поверхню декоративної цегли, можуть служити легкоплавкое скло або різні вогнетривкі глини.

Декоративний цегла
Застосовується скляна і керамічна крихта, а так само різні полімерні плівки. Цегла, на поверхню яких нанесено така плівка, мають не тільки потрібний вигляд, але і стають жаростійкими. Такими цеглою з полімерним покриттям часто кладуть димарі для печей, самі печі і сучасні каміни.

Стандартний облицювальна цегла має ту ж вагу, щільність і розміри, що і будівельний цегла. Але в даний час можуть бути виготовлені на замовлення цеглини з особливими розмірами і характеристиками.

Іноді декоративні цеглу робляться клиноподібними, овальними, трапецієподібними та інших форм, які потрібні будівельникам для оформлення будівлі. Нестандартний вигляд і форми сучасного облицювального матеріалу зможуть надати будь-якій будові свій неповторний образ.