Особливості роботи з сухою шпаклівкою Шпаклівка призначена для фінішного вирівнювання поверхонь перед нанесенням декоративної обробки – фарбування або шпалер. У продажу вона реалізується як в сухому, так і в готовому вигляді, кожен з яких має свої особливості застосування.

При роботі з сухою шпаклівкою слід враховувати наступні моменти:

1. Транспортування. Сухі шпаклювальні суміші фасують у мішки або більш дрібні пакети: це досить зручно для перевезення, головне зберігати їх від гострих і ріжучих предметів, щоб уникнути пошкодження упаковки. Дно відсіку, куди завантажуються мішки зі шпаклівкою, вистилають влагоизолирующей ПВХ-плівкою. У холодну пору також бажано, щоб матеріал не перемерзал.

2. Приготування розчину. На кожній з упаковок є докладна інструкція по приготуванню розчину. Як правило, в якості розчинника виступає вода: вона повинна бути чистою і мати кімнатну температуру (її можна навіть злегка підігріти, в такому випадку процес розчинення сухої суміші відбувається швидше). Для замісу знадобиться чиста місткість, краще за все пластикова, з округлою формою. Дуже добре підходять для цих цілей відра від водоемульсійною фарби, також в продажу пропонуються спеціальні малярні ємності: округла форма служить до більшої зручності при здійсненні замішування. Спочатку в приготовлену посудину наливають воду, бажано, не більше половини обсягу. Розчин засипають поступово, щоб уникнути бризок: досвідчені малярі здатні на око визначити необхідне співвідношення сухої суміші і води, в залежності від необхідної густоти розчину. Для замішування краще всього застосовувати будівельний міксер, або насадку на дриль: невеликі порції можуть готуватися і вручну, головне, досягати однорідності розчину.

3. Робота з сумішшю. Приготовлена суміш зберігає свої пластичні якості приблизно протягом години: це потрібно враховувати при готуванні порцій. У разі, якщо розчин вийшов дуже густий, допускається додавання води та повторне замішування: в такому

Особливості роботи з сухою шпаклівкою
випадку швидкість застигання злегка збільшується. Для нанесення розчину застосовуються два шпателя – маленький набірної, і широкий – для безпосереднього нанесення на поверхню. У випадку, якщо якась частина суміші залишилася, її можна покласти в герметичний целофановий кульок: в такому стані вона може зберігається до наступного дня.

4. Зберігання. Мішки або пакети з сухою шпаклівкою зберігаються в сухому темному місці, при температурі вище нуля. Найголовніші ворог подібного матеріалу – вологість, тому для перестраховки при тривалому зберіганні мішки додатково укладають у плівкові мішки герметичного типу.