Фасадний клінкер основні плюси і мінуси Виконана з допомогою клінкерної цегли облицювання, далеко не найдешевше рішення при зовнішньому облагороджування стін біля будівель. Правда, незважаючи на це, вона, завдяки наявності величезного числа як естетичних, так і практичних достоїнств, все ж користується вельми серйозною популярністю.

Однак, при цьому, також як і всі інші різновиди подібних матеріалів, клінкер крім безлічі істотних плюсів, то ж має і ряд певних недоліків.


Найбільш значущі плюси клінкерної цегли

Фасадний клінкер основні плюси і мінуси
Зараз клінкер цілком можна застосовувати не тільки при роботі в якомусь одному конкретному архітектурному напрямку, але і для створення за його допомогою ультрасучасних і абсолютно унікальних фасадів. Крім того, дана різновид матеріалу також серйозно відрізняється своєю особливого роду універсальністю і неймовірну привабливість – він володіє безліччю різних форм і кольорів, які, при бажанні, можна досить легко комбінувати, створюючи тим самим вельми оригінальні композиції.

Досить серйозно клінкерна цегла також виділяється в плані своїх практичних показників – він надзвичайно міцний і довговічний, неймовірно стійкий до атмосферних та механічних впливів, і, на додаток до всього, абсолютно не боїться УФ-випромінювань, вологи і значних температурних коливань. Крім того, виконані з цього матеріалу фасади здатні ще й виступати в якості додаткового захисту від втрати тепла, а також відрізняються особливою простотою в обслуговуванні.

Ряд серйозних мінусів клінкеру

Фасадний клінкер основні плюси і мінуси
Цілком природно, що клінкерна цегла, як і будь-які інші матеріали, що теж володіє певними мінусами та обмеженнями у використанні. Перш за все, тут варто, звичайно ж, відзначити досить солідну вартість даного матеріалу – він набагато дорожче більшості своїх аналогів. До ще одного досить серйозного недоліку клінкеру варто віднести і те, що його здебільшого можна застосовувати лише при виконанні будівництва з нуля, оскільки у всіх інших випадках така облицювання зазвичай вимагає додаткового розширення фундаменту, а це, цілком природно, досить витратний захід.

І, нарешті, до досить значних мінуса клінкеру також слід віднести і своєрідні висоли (соляні білі плями), які є досить частим явищем на таких поверхнях фасадів. Головними причинами їх появи, в подібній ситуації, найчастіше стають: неправильне зберігання самого матеріалу, або застосування в процесі кладки невідповідного за складом розчину.