Септик для дачі який вибрати Найчастіше власникам дачі доводиться зіштовхуватися з проблемою відсутності магістральної каналізації: при цьому застосування традиційних вигрібних ям не завжди відповідає екологічним нормам, з-за їх проникності.

Вирішити цю проблему покликані септики, що представляють собою місткі ємності різної конструкції і матеріалу.

За принципом дії дачні септики поділяють на три групи:

1. Накопичувачі. По суті це – сучасна модифікація традиційної вигрібної ями, яка складається з об'ємного резервуару, в який надходять стічні води за допомогою зовнішньо каналізаційного водопроводу. По мірі наповнення накопичувача проводитися його очищення, для чого запрошують асенізаторські бригади.

2. Анаеробні. В процесі відстоювання та переробки стоків беруть участь анаеробні бактерії: ступінь очищення води таким способом становить приблизно 75%. Це пояснює наявність спеціальних полів фільтрації, куди надходить вода після первинного очищення: остаточна фільтрація здійснюється шляхом за допомогою ґрунтових горизонтів і аеробних бактерій.

3. Аеробні. Їх також називають станціями біологічного очищення, що використовує сучасний метод очищення аеробними бактеріями. Щоб процес проходив більш інтенсивно, проводиться стимуляція середовища вступників стоків за допомогою кисню. Тому в комплекс біологічної станції входить компресорне обладнання та аератор, що живляться від електрики. Все це дозволяє досягти максимальних результатів в очищенні відходів – до 98%: це дає можливість відводити їх в найближчий водойму або яр.

Що стосується матеріалу виготовлення, то найчастіше зустрічаються пластикові, бетонні та металеві септики, кожен з яких має свої достоїнства і недоліки:

• Пластиковий. Відрізняються легким вагою, міцним каркасом і тривалим терміном служби. Установка пластикових септиків цілком може бути проведена без залучення спеціальної техніки, що значно здешевлює процес. До недоліків подібних пристроїв відносять можливість спливання їх на пучинистих грунтах: в якості профілактики подібних явища найчастіше застосовується додаткове бетонування або закріплення.

Септик для дачі який вибрати

• Бетонні. Дуже надійні і прості споруди, яким не страшна корозія. Так як вага бетонних септиків значний, спливати на поверхню вони теж не будуть, а от з монтажем доведеться попрацювати, так як ручна установка в даному випадку неможлива. В окремих випадках практикується заливка бетону за місцем, що також загрожує значною трудомісткістю.

• Металеві. Досить неважкий і недорогий септик, що і пояснює його велику популярність серед власників дачних ділянок. Однак через схильність корозії металеві септики не завжди відрізняються великою довговічністю.