Перетворювач частоти однофазний в побутовому водопостачанні У побуті багато жителів все частіше стикаються з питанням, як можна заощадити на електроенергії. Багато системи постачання водою використовують в своїй конструкції однофазні насоси невеликих потужностей, для яких додатково вимагається придбання відповідних частотних перетворювачів.

Нижче розглянемо, наскільки доцільно витрачати кошти на пристрої, які регулюють частоту в системах водопостачання і наскільки це дієво.

Перетворювач частоти однофазний в побутовому водопостачанні

За яким принципом працює прилад

Такий технічно складний прилад як перетворювач здатен в плавному режимі змінювати частоту струму на виході, що залежить від контрольованого параметра, який може бути як один, так і декілька. Частотність струму безпосередньо залежить від того, як часто обертається вал електричного двигуна. Якщо підключити стандартний насос, то він буде обертатися з однією швидкістю, і неможливо відрегулювати кількість оборотів за певний проміжок часу.

По суті, частотні перетворювачі здатні знижувати частоту обертання двигуна в тому випадку, якщо навантаження на нього – часткова. Якщо знизити частоту обертання, то знижуються і основні насосні хар-ки, а саме – його витрата, напір і потужність. Споживання енергії насосом і залежить від того, якою буде частота обертання.

Такі перетворювачі нерідко використовуються на промислових виробництвах, в першу чергу з тією метою, щоб зберегти кошти на оплату електричної енергії. Більшою мірою в промисловості зустрічаються досить потужні насоси – трифазні, спеціально під які розробляються і виготовляються відповідні ПЧ. Великим попитом зараз користується ugov.com.ua.

Якщо розглядати побутові насоси, то їх особливості полягають в наступному:
• загальний термін роботи не великий;
• витрата протягом доби буде нерівномірний;
• живлення однофазного типу.

ПЧ однофазного типу зараз часто зустрічаються, і незважаючи на свої недоліки, вони здатні підтримувати в мережі постійний тиск, що є великою перевагою. Таким чином, найбільш важливий критерій – комфорт.

Цей пункт особливо відчувається в тому випадку, якщо ви звикли користуватися гарячою водою. Якщо ви включите насос, то більше не зустрінете «стрибків» температури води. Кран завжди буде видавати конкретну температуру, без змін.

Варто також відзначити, що однофазний ПЧ можна використовувати з різними видами насосів, будь вони заглибного або поверхневого типу.