Радіатори опалення деякі особливості вибору У будь-якої опалювальної системи, без всяких сумнівів, котел і розвідні труби є найважливішими елементами. Однак, при цьому, і самі радіатори в них те ж мають дуже важливе значення, оскільки від них дуже серйозно залежати не тільки показники в плані тепловіддачі, але і працездатність всієї системи.

У зв'язку з цим, до процесу підбору даного устаткування потрібно обов'язково підходити з повною серйозністю.

Зараз, як відомо, на ринках пропонується досить широке різноманіття всіляких видів опалювальних радіаторів. А оскільки кожен з них володіє своїми конкретними перевагами, так і певними мінусами, то основний акцент при підборі максимально відповідного варіанту тут, насамперед, слід робити на те, щоб недоліки не зробили радіатор найслабкішим елементом усієї системи опалення.

Радіатори з чавуну

Радіатори опалення деякі особливості вибору
Даного виду радіатори, напевно, вже досить добре знайомі кожній людині, і відрізняються явними перевагами у плані своєї неймовірної міцності і досить солідною довговічності. До того ж, виготовлені з чавуну батареї ще і володіють досить солідною стійкістю до можливих перепадів тиску в системі і навіть до змін хімічного складу самого теплоносія.

Правда, у таких чавунних радіаторів також присутній і один досить серйозний мінус, що полягає у відносно невеликому рівні тепловіддачі. Однак даний недолік належною мірою компенсується досить високою інертністю (такі радіатори зазвичай дуже повільно остигають) і досить значною площею безпосередньо самого тепловідведення. Такі чавунні радіатори сьогодні виготовляються у всіляких дизайнерських рішеннях і ідеально підходять для застосування в системах опалення централізованого типу.

Алюмінієві моделі радіаторів

У подібного виду радіаторів переважаючими вважаються два основні достоїнства – прекрасним естетичним виглядом і досить високою тепловіддачею. Однак, при цьому, подібні алюмінієві радіатори, як відомо, не відрізняються належною стійкістю до впливу різних агресивних середовищ, і тому не рекомендуються до застосування в системах центрального опалення. Що ж стосується систем автономного опалення, то для них такі батареї є найкращим рішенням.

Біметалічні радіатори

Такі моделі радіаторів то ж мають досить пристойними показниками в плані тепловіддачі. Правда, при цьому, суто алюмінієвим виробам по даній властивості, вони все ж, досить серйозно поступаються. Застосовуються подібні радіатори, як правило, частіше всього в тих ситуаціях, коли через естетичної сторони питання чавунні батареї стають абсолютно невідповідним варіантом.