Проводка в будинку правила безпеки і установки Весь трудомісткий обсяг ремонтних робіт складається з послідовних логічних етапів, що забезпечують правильний розподіл секторів і підрозділів будівництва.

В організмі людини існують головні артерії і вени, які забезпечують всі процеси його життєдіяльності, так і будівля має бути забезпечений самими головними і необхідними лініями життєзабезпечення людини: водою, газом і електроенергією. Деякі вважають за краще все зробити своїми руками, щоб заощадити сімейний бюджет, а дехто довіряє лише фахівцям головних міських служб, які знають свою справу. У даній статті мова піде про процес монтажу електропроводки в будинку складається з кабелю NYM 3х2,5 який можна замовити тут www.mecelectrica.ru це ТОВ «МЕК ЕЛЕКТРИКА», р. Москва, Дмитрівське шосе, д. 87 +7 (499) 322-78-78 (багатоканальний) щоб не шукати цю інформацію для зручності пишу відразу на сайті і багатьох інших елементів. Варто відзначити, що ці роботи вимагають особливих навичок, знань і правил роботи з електроустаткуванням. Недбале ставлення загрожує небезпекою для життя і серйозними травмами!

Перш, ніж почати роботу з проведення електропроводки, слід зазначити, що вона підрозділяється на два виду: відкрита і закрита. Перший відкритий тип прокладається зверху по готовому ремонту в спеціальних трасових каналах. Цей спосіб володіє як достоїнствами, так і недоліками. При пошкодженні проводів, можна легко усунути проблему, без демонтажу оздоблювального покриття. Відкрита електрична проводка легко прокладається, не вимагаючи особливих енерговитрат і часу. Якщо виникне необхідність додати додаткові розгалуження мережі, це не складе ніяких труднощів. Це явний перелік плюсів даного типу електропроводки. Але є і деякі недоліки. Дроти, що проходять через всю кімнату, виглядають не зовсім органічно і псують загальний фон в будинку. І термін служби такого типу короткий і менш захищений від пошкоджень ззовні, ніж прихований. Другий вид кріплення і установки електропроводів - прихований,- більш поширений і популярний в народі. У прокладених штробах заводять дроти, і ховають їх над підвісною стелею. Цей вид кріплення довговічний і надійний, фінансово прийнятний в порівнянні з відкритим типом. А що стосується дизайну - зовсім не псує загальний вигляд приміщення. З мінусів можна відзначити складність електромонтажних робіт, при поломці доведеться зривати покриття, щоб дістатися до місця, в якому виникла проблема. І деколи складно визначити, і знайти місце такої поломки. У таких випадках використовуються металошукачі.

Першим етапом після визначення виду проводки є узгодження електросхеми з майстром, в якій слід передбачити всі необхідні елементи і моменти. Рекомендується уникати розміщувати розетки там, де підвищена вологість повітря. Наступним етапом є розмічальні роботи спочатку на схемі копії плану будинку, а далі, спеціальним розмічальних шнуром на стінах, з допомогою крейди або вугілля. Після розмітки стін, можна приступати до підготовки електротехнічних елементів для монтажних робіт по установці електропроводки. На цих речах не варто економити. Чим якісніше будуть матеріали, тим довше прослужить проводка. Кабелю краще купувати мідні. Вони витримують великі навантаження, ніж алюмінієві. Також потрібно уважно прорахувати довжину проводу і загальна кількість усіх елементів для проведення електропроводки. Варто взяти довжину кабелю з запасом. Далі йде основний етап роботи - штроблення стін, установка коробочок під розподільники, закладення ліній та підключення розеток. Заключним етапом є отримання дозволу у відповідних органах для приєднання до електромережі. Після перевірки фахівцями об'єкта, при дотриманні всіх необхідних норм та умов, видається дозвіл.

Правильна організація і відповідальне ставлення до монтажу електропроводки в будинку, вбереже сім'ю від замикання електроенергії і, як наслідок, пожеж і летальних випадків.