Паркетна дошка сфери застосування, плюси і мінуси Паркетна дошка відноситься до одного з видів матеріалів, за допомогою якого покриваються підлоги. По суті, це плашка, довжина якої досягає 2-х метрів, а такі показники як ширина і товщина залежать від конкретного виду матеріалу.

Розміри кінцевої паркетної дошки варіюються від марки дошки і компанії-виробника. У цій статті ознайомимося з достоїнствами і недоліками даного матеріалу, а також сферами його використання. Великий вибір паркетних дощок можна подивитися тут.

Паркетна дошка сфери застосування, плюси і мінуси

Де застосовується паркетна дошка

Це виріб є сучасним і високотехнологічним обробним матеріалом, тому його нерідко застосовують при обробці житлових приміщень. Проте, область використання не обмежена лише будинками і квартирами. За допомогою паркетних дощок зараз популярно покривати підлоги кабінетів, конференц-залів та прийомних. Її використовують навіть при облаштуванні підлоги спортивних залів, що пояснюється міцнісними характеристиками виробу.

Паркетна дошка нерідко вважається завершальним етапом при реалізації конкретного інтер'єру. У деяких випадках цей підлоговий матеріал є найбільш стильним на тлі всього іншого, адже виробляють його з цінних порід деревини. Пояснюється це красивими і насиченими квітами, які притаманні матеріалу. Приміщення стає не тільки красивим, але і затишним, за що відповідають золотисті і теплі відтінки паркету.

Які бувають види матеріалу

Зараз велика кількість компаній, що займаються випуском самих різних видів паркету. Матеріали можуть відрізнятися розмірами, сортами деревини, що використовуються для виробництва верхнього шару і кількістю планок.

Якщо ознайомитися з верхнім шаром, то для його виробництва можна застосувати різні породи деревини, але, в основному це цінні породи. Найбільш застосовувані в цьому випадку дуб і ясен, але можуть зустрічатися і екзотичні дерева. Кожному сорту притаманні свої унікальні властивості, серед яких колір, малюнок і твердість. Завдяки сучасним способам обробки матеріалу є можливість істотно змінити кінцевий колір продукту. Приміром, під час відпарювання матеріал отримує більш соковитий відтінок.

Паркетні дошки також відрізняються числом смуг на верхніх шарах. Бувають дво-, одно-, трьох - і навіть чотириполосні матеріали. Що стосується односмуговою, то зовні вона дуже нагадує масивну дошку. Ціна на матеріал залежить від того, зі скількох смуг він складається, так, чим їх менше, тим дорожче буде паркет.

Паркетні дошки і їх плюси і мінуси

Серед переваг варто виділити такі особливості:

• по суті, такий вид підлогового покриття – натуральний і екологічний матеріал, якому притаманні всі переваги деревини;

• зовнішній вигляд виробу схожий з складальним паркетом, але, за рахунок, замкового з'єднання процедура монтажу виходить максимально простою і швидкою;

• високий показник поглинання звуків;

• завдяки конструктивним особливостям зводиться до мінімуму ймовірність того, що покриття в процесі експлуатації деформується;

• приємна на дотик поверхня матеріалу;

• не накопичує статичну напругу.

Недоліки також мають місце бути:

• теплові, хімічні впливи, а також волога можуть пошкодити матеріал;

• слабкий показник стійкості до механічних пошкоджень, так як в якості верхнього шару використовується шпон, поверхня якого може псуватися під впливом підборів або меблів;

• складність відновлення паркетної дошки;

• монотонний зовнішній вигляд покриття, так як планки, викладені в одну сторону, не дають можливість створити унікальний орнамент.