Вивчаємо типи і види гайковертів і вчимося їх вибирати Гайковерт – це пристосування, за допомогою якого збирають і розбирають різьбові з'єднання. Він прекрасно виручає тоді, коли складно скористатися простим гайковим ключем.

Наприклад, місця, де важко відкрутити гайку, важкодоступні сполуки, заіржавілий метал. Відмітна особливість гайковерта – контроль відкручення гайок і моменту зятяжки.

Принцип роботи всіх сучасних гайковертів ідентичний. Він ґрунтується на двох діях: ударно-обертальному та обертальному. Гайковерт дуже схожий на просту дриль, але тільки у тримачі встановлюється подовжуюча насадка або головка. Для початку головка затискає потрібну вам гайку, а потім двигун починає обертання гайки в тому напрямку, яке вам необхідно.

Типи виконання

Гайковерти бувають кутові і прямі. Їх відмінність у тому, що у них різний напрямок осей обертання самого шпинделя. Прямі гайковерти відрізняються тим, що у них паралельна вісь обертання двигуна, а у прямих вісь знаходиться поблизу осей корпусу під прямим кутом.

Прямі гайковерти мають великий момент затягування, приблизно до 4500Нм, тому що у них є вбудований ударний механізм. У кутових гайковертів момент затягування набагато менше, приблизно 100-120Нм. Також необхідно обов'язково звернути увагу на те, що деяким гайковертам властиво наявність механізму реверсу і регулятора крутного моменту.

Тепер потрібно поговорити про переваги і недоліки різних видів гайковертів. Перший вид – це гідравлічні апарати. У таких агрегатів приводом виступає насос. Ці гайковерти найпростіші і в той же час найбільш ефективні, яким властиві відсутність вібрації, висока зносостійкість і тиха робота. Єдиний мінус – це вага і габарити цього інструменту. Такі гайковерти вимагають терпіння і вправності під час роботи.

Електричні гайковерти мають хорошу потужність, відсутність вібрації і високу швидкість. Вони маю мінус, причому значний – це прихильність до акумулятора або мережі, та до того ж вони вимагають багато енергії.

Пневмогайковерты – це компактні агрегати. У них не висока потужність, порівняно з гідравлічними і вони не такі спритні, як электрогайковерты. Пневматичні гайковерти постійно потребують наявності спеціальної пневморозетки, що в наш час поки є дуже великою рідкістю, або ж можна використовувати компресор.

Якщо бути точніше, то пневматичні гайковерти залежні. Вони користуються великою популярністю в європейських країнах, порівняно з електричними гайковертами, з причини того, що безпека у них побільше. Гідравлічні гайковерти йдуть в одну ногу з пневматичними гайковертами.

Ударні гайковерти, на відміну від простих, мають здатність у будь-який момент провести додавання суми різних ударів. Також деякі моделі оснащуються електронними системами контролю за крутним моментом.

Як же вибрати гайковерт по простому ваговому критерію?

Невже треба бігти шукати ваги? Ні, звичайно. Перед покупкою можна вручну оцінити масу агрегату, а ще бажано визначитися з тим, де у нього є сила тяжіння.

Пам'ятайте, що ризик швидкого уставания рук повинен бути мінімальним, тому потрібно в самі перші хвилини зрозуміти ергономічність гайковерта. Варто відзначити, що при покупці необхідно обов'язково звернути увагу на наявність змінних головок, щоб потім не бігати і не витрачати час на їх купівлю. Найміцніші гайковерти повинні бути зроблені з металу.

Матеріал підготовлений спільно з stocktools.ru