Перевага і недоліки косметичного ремонту Деякі власники, кажучи про ремонт, не враховують, що такий захід може виконуватися по-різному. У більшості випадків мається на увазі косметичний ремонт, який значно відрізняється за своїм характером і одержуваних результатів від капітального ремонту.

Ця процедура не передбачає складних робіт, у зв'язку з чим вона виявляє як певні переваги, так і помітні недоліки. Варто розібратися і з тим, і з іншим.

Переваги косметичного ремонту

1. Не вимагає великих витрат. Суть косметичного ремонту зводиться до заміни оздоблювальних матеріалів. Наприклад, замість старих шпалер власники клеять нові. Необов'язково використовувати той же матеріал. Це може бути оздоблювальне покриття іншого типу. Головне, що загальні витрати в подібній ситуації будуть невеликі.

2. Підходить для самостійного проведення. Не потрібно володіти якимись глибокими знаннями і вміннями, щоб здійснити косметичний ремонт. Самі власники цілком здатні впоратися з усіма заходами, які в даному разі мають бути виконані.

Перевага і недоліки косметичного ремонту
3. Допомагає швидко оновити інтер'єр. Якщо господарям потрібно в короткий термін перетворити будь-яке приміщення, вони можуть сміливо звертатися до такого методу проведення ремонту. Адже для поклейки нових шпалер або фарбування потрібно не більш двох днів. І хоча захід можна здійснити швидко, за рахунок нього вдається зробити інтер'єр більш презентабельним.

4. Не потребує узгодження. В ході косметичного ремонту не виконуються такі роботи, які вимагають узгодження з керуючою компанією. Адже всі дії, які в такому разі здійснюються, абсолютно безпечні і не можуть викликати пошкодження несучих елементів або комунікацій багатоквартирного будинку.

Недоліки косметичного ремонту

В принципі, мінуси такого заходу «умовні». Косметичний ремонт не призводить до серйозних змін стану квартири. Після його здійснення ринкова вартість житла не збільшується. У той же час, для більшості власників це і не потрібно. З такої причини дана процедура не має серйозних недоліків, якщо перед господарями не стоять складні завдання, наприклад, значно поліпшити житлові умови.

Косметичний ремонт – це прекрасний спосіб зробити проживання більш комфортним і позбутися слідів зносу, не витрачаючи багато сил і коштів. Якщо ж господарі бажають досягти більш значних результатів, їм слід провести капітальний ремонт.