Піноблоки переваги, недоліки і сфери застосування В даний час піноблок являє собою популярний будівельний матеріал, що використовується для зведення стін. Найчастіше піноблоки застосовуються для будівництва малоповерхових будинків.

Цей матеріал виготовляється з затверділого бетону. Пінобетон виконується з цементного розчину, піску, води і піноутворювача. Придбати піноблоки сьогодні можна в спеціалізованих магазинах або через інтернет. Що стосується вартості, то порівняно зі всіма іншими матеріалами піноблок є найбільш дешевим.

Для сучасних пінобетонних виробів характерні наступні переваги:

1) надійність;

2) висока міцність;

3) стійкість проти гниття;

4) швидкість установки;

5) здатність створювати мікроклімат в приміщенні — піноблоки перешкоджають втрати тепла взимку, а влітку охолоджують житло і регулюють вологість повітря;

6) високий рівень звукоізоляції;

7) економічність;

8) пожежобезпечність;

9) екологічна чистота;

10) привабливий зовнішній вигляд;

11) простота в обробці.

Крім переваг, піноблоки мають також декілька недоліків:

1) відносно невисоку міцність (для виробів з низькою щільністю);

2) повільне придбання необхідного рівня міцності;

3) схильність до усадки — це властивість залежить від типу цементу, якості піску, співвідношення води і цементу і щільності пінобетону;

4) досить високу гігроскопічність — спостерігається в разі застосування синтетичного піноутворювача.

Як правило, недоліки піноблоків проявляються тільки при низькоякісному виготовленні. Тому продукцію настійно рекомендується купувати тільки у перевірених виробників.

Піноблоки завдяки своїм високим експлуатаційним характеристикам і доступній вартості застосовуються в багатьох сферах. Ними є:

1) зведення малоповерхових споруд, будинків і котеджів;

2) при малоповерховому будівництві для заповнення простору стін між сталевими елементами;

3) виробництво міжповерхових перекриттів, панелей, збірних блоків і перегородок;

4) будівництво гаражів та різних прибудов;

5) проведення теплоізоляції, звукоізоляції стін і покрівлі.

Сьогодні широко використовуються різні типи піноблоків, що залежить від сфери їх застосування. Цей будматеріал за своїм функціональним призначенням може бути теплоізоляційним, конструкційних і теплоізоляційно-конструкційних. В залежності від способу твердіння піноблоки бувають автоклавными або безавтоклавными. При використанні першого варіанта затвердіння виробів відбувається під впливом високої температури, а при другому — з застосуванням пропарювання або прогріву.

За типом використовуваного в'яжучого компонента розрізняють піноблоки на цементі, вапна і гіпсу. Залежно від кремнеземистого інгредієнта піноблоки бувають із застосуванням кварцового піску, золи, відходів глиноземний промисловості та металургійних шлаків. Пінобетонні вироби випускаються зазвичай прямокутної форми. Тим не менше, залежно від потреб будівництва піноблоки можуть бути й іншої форми. А що стосується розмірів, то вони можуть бути найрізноманітнішими.