Фарбування опалювального радіатора Багато людей, у яких проведено опалення в будинку, часто не знають, з чого почати фарбування радіатора опалення. Слід пам'ятати про те, що для цих цілей можна застосовувати фарбу або емаль.

Однак такі лакофарбові кошти обов'язково повинні мати певні якості: незмінюваність в колірних відтінках, відмінна стійкість до розвитку іржавіння, а також нормально переносити дуже високі температури.

Щоб пофарбувати опалювальний радіатор можна застосовувати такі матеріали:

1. Для фарбування радіатора в будинку можна скористатися алкідними емалями. У такого матеріалу, є свої переваги і недоліки. Серед плюсів особливо виділяється високий рівень міцності і нормальна переносимість при сильному нагріванні. А ось недоліком даного матеріалу можна вважати неприємний «аромат», який довго вивітрюється з приміщення. Також через деякий час на поверхні батарей можуть проявитися жовті плями або навіть тріщинки.

2. Якщо потрібно пофарбувати радіатор можна застосувати водно-дисперсійні акрилові емаль, при використанні якої в кімнаті не буде відчуватися неприємний аромат. Ця емаль має досить стійкий колір, плюс до всього, висихає вона дуже швидко. Серед акрилових емалей далеко не всі з них можна використовувати для фарбування виробів у житлових будинках.

3. Крім цього, батареї фарбуються за допомогою акрилових емалей на розчинниках. Цей матеріал хороший тим, що для його застосування не потрібно попередньо обробляти чавунні радіатори грунтовкою.

Як фарбувати радіатор?

Спочатку необхідно вимкнути опалювальну систему і дати радіатора охолонути. Потім за допомогою змивки забирається старе покриття і обробляється наждачним папером. Далі батарея ретельно грунтується. Фарбування проводиться з верхньої частини радіатора поступово опускаючись до низу. Для фарбування застосовується пензлик підходящої ширини.