Різновиди водяних насосів Кожному господарю заміського ділянки доводилося стикатися з ситуацією, коли відсутня вода. Воду можуть відключити на пару пасів, але іноді і на декілька днів і в таких випадках мешканці вирішуються на буріння свердловини і установку водяного насоса.

Якщо цього не зробити, то в сезон поливу просто нічим буде поливати рослини або ж натиск буде настільки слабким, що його ледве вистачить, саме з цієї причини насосне обладнання так популярно. Якщо ви хочете більше знати про сучасних насосах, як вони працюють і в чому їх особливості, заходьте на сайт - nasosovnet.ru.

Різновиди водяних насосів

Одним словом, якщо ви вирішили обзавестися насосом, вам праця стане в рази легше. Адже у вашому розпорядженні завжди буде вода, причому використовувати її можна в побутових цілях, для поливу або для пиття. Варто відзначити, що сучасний ринок може запропонувати, як імпортна, так і вітчизняне насосне обладнання, серед якого є що вибрати. На даний момент буває кількох типів насосів, перед якими стоять різні завдання, тому визначитися з потрібною моделлю не складно.

Нижче ознайомимося з видами водяних насосів. По суті, всі вони діляться на два класу: прилади побутового типу, які встановлюються на заміських ділянках і професійні моделі, що знаходять застосування на виробництвах. Розглянемо особливості побутового обладнання.

Яких видів бувають побутові насоси

В залежності від їх призначення, подібне обладнання буває циркуляційним, дренажних і те, яке монтується в системі водопостачання.
Відштовхуючись від робочого принципу на даний момент виділяють насоси колодязного, свердловинного, самовсмоктуючого і ручного типу.

До того ж, насосне обладнання здатне забирати воду різними способами і, за цією характеристикою вони бувають зовнішніми, зануреними і інжекторними.

Зовнішній насос

За допомогою зовнішнього обладнання можна забезпечити водозабір з колодязів, відкритих водойм або системи водопостачання. У процесі роботи насоса вода починає всмоктуватися в спеціальну трубу, де один її кінець розташований у воді. Слід звернути увагу на потужність приладу, так як від цього показника залежить багато факторів: з якої глибини обладнання зможе качати рідину і висота, на яку він здатний її піднімати. Варто відзначити, що зовнішні насоси також класифікуються і бувають вихровими і відцентровими. Що стосується перших, то з їх допомогою видобувають воду з дрібних свердловин, а другі здатні викачувати рідина з більш глибоких джерел.

Зовнішні насоси мають слід позитивні якості:

• без особливих проблем можуть закачати воду на висоту до 20 метрів;

• легко обслуговуються;

• проста процедура установки.

У свою чергу, є і недоліки:

• якщо глибина від 7 до 8 метрів, то таке насосне обладнання не здатне відкачувати рідину;

• галаслива робота електричного двигуна. Звичайно, сучасні виробники випускають безшумні моделі, однак вони відрізняються високою вартістю.

Занурювальний насос

За допомогою такого обладнання також забирається вода з свердловин і колодязів. Відштовхуючись від назви можна помітити, що для роботи такі прилади занурюються у воду, тому немає необхідності їх захищати від сухого ходу.

Плюси:

• здатні забезпечити подачу рідини з чималою глибини, наприклад, з 40 – 50 метрів;

• двигун відрізняється безшумною роботою;

• компактні розміри.

Мінуси:

• дорожнеча.