Що слід знати про вагонці В наш час дуже популярно в будівництві використовувати чисті матеріали, що відповідають всім екологічним стандартам, особливо для сучасного дизайну. Самими недорогими і простими у всіх відносинах вважаються будівельні матеріали з дерева.

Один з таких варіантів – вагонка або шпунтовая дошка. Раніше її найчастіше використовували для обробки залізничних вагонів. Тепер цей матеріал отримав широке поширення і нерідко застосовується в багатьох областях будівництва. Матеріал виграє тим, що і закриває всі незабиті ділянки, мікротріщини і декорує. Правильний вибір шпунтової дошки гарантує її довговічність і спокій власникам.

Обробка поверхонь вагонкою ділиться на внутрішню і зовнішню. Вона належить до найбільш затребуваним способам обробки. Якщо говорити про зовнішній вигляд, то вагонка – це плоскі тонкі панелі з дерева різної ширини і довжини. До складу компонентів, застосовуваних для виробництва цього будівельного матеріалу, можуть входити як листяні породи дерева, так і хвойні. Дешевше і зручніше при виготовленні цього матеріалу хвойні породи, тому вони використовуються частіше. Але іноді необхідно вибрати вагонку, виготовлену з інших порід дерева, так як хвоя при високих температурах може виділяти смолу і запах.

Що слід знати про вагонці
Що слід знати про вагонці

Якщо необхідно зробити внутрішню обробку, наприклад, у квартирі і створити розкішний дизайнерський інтер'єр, то можна використовувати шпунтову дошку з цінних порід дерев. В такому випадку підійде вагонка з кедра або палісандра. При цьому буде можливість вибрати колір, відмінний від природного кольору дерева.

Звичайна вагонка і євровагонка є двома основними видами шпунтової дошки. Їх різниця в тому, що вони відповідають різним стандартам, відрізняючись по ширині, висоті, товщині, обробці поверхні. Плюс євровагонки в тому, що вона випускається з призначеними для вентиляції рейками, які позбавляють від вологості, роблять деревину стійкою до змін погодних умов. Проте не варто використовувати вагонку для покриття промерзають місць.

Шпунтовая дошка, виготовлена з російським стандартам, трохи дешевше євровагонки, так як до неї висуваються не такі високі вимоги. Термін служби вагонки зможе продовжити додаткова обробка її лаком або фарбою. Таке покриття зовнішнього шару захистить її від вологи, комах та механічних пошкоджень.