Утеплення бетонної підлоги своїми руками Якщо Ви проживаєте в котеджі або в цокольному поверсі багатоквартирного будинку, то в процесі проведення ремонту приміщення варто подумати про підвищення теплоізоляційних характеристик житла.

Відмінним рішенням може стати утеплення бетонної підлоги пінопластом, так як по завершенню робіт на шляху втрати тепла утворюється надійний бар'єр і цей процес можна виконати своїми руками.

Підготовчий етап

Перед початком утеплення треба підготувати підлогу до роботи, для чого повністю видаляється старе підлогове покриття, та підстава перевіряється не предмет наявності відколів і тріщин, які при виявленні закладаються клейовим плитковим складом (для дрібних сколів) або цементно-піщаним розчином (великі тріщини). Також необхідно провести гідроізоляцію для захисту приміщення від вогкості. Можна використовувати рулонні гідроізоляційні матеріали або спеціальну мастику, при цьому важливо піддати обробці не тільки підлогу, але і 10-15 см прилеглої до нього стіни.

Технологія утеплення підлоги

Далі stroyremontiruy.ru переходить у стадію укладання теплоізоляційних плит (пінопласту або теплоизола), які викладаються встик на спеціальний склад, починаючи з кута приміщення. Важливо не відставити між пінопластом видимих просвітів, які могли б стати провідниками холоду і помітно знизили б ефективність процесу утеплення. Намазувати клей на весь лист пінопласту не треба, достатньо 4-6 мазків клейового розчину середньої товщини. Також не варто домагатися на цьому етапі ідеальної рівності поверхні, адже процес вирівнювання наступний – стяжка.

Утеплення бетонної підлоги своїми руками
Бажано перед бетонуванням підлоги додатково провести його армування допомогу з металевої сітки з середнім розміром клітинки – це додасть бетону підвищену жорсткість, і він не буде давати тріщини в процесі висихання і подальшої експлуатації.

Металева сітка розкочується по утеплювачу і фіксується фасадними кріпленнями, після чого можна встановлювати напрямні маячки для заливки стяжки. Маяки фіксуються на клейовою або гіпсовий розчин (останній вирізається разом з маяком після схоплювання стяжки) з інтервалом 1-1,2 метра за допомогою довгого будівельного рівня з урахуванням необхідного рівня підйому підлоги і після висихання складу простір між напрямними заливається бетонною сумішшю. Надлишки бетону видаляються рівною рейкою або штукатурним правилом, а перетирання стяжки здійснюється після висихання бетону за допомогою широкого шпателя та рідкого клейового розчину для плиткових робіт.

Укладання підлогового покриття можна робити тільки після повного висихання стяжки – це приблизно 2 тижні, інакше волога може легко деформувати ламінат або паркетну дошку.

Дізнатися про інших технологіях для ремонту квартири своїми руками можна на блозі stroyremontiruy.ru, де також можна дізнатися про правильному виборі матеріалу та інструменту для обробки.