Як відновити емаль ванни Якщо на емалевому покритті ванної з'явилися відколи й тріщини, не поспішайте купувати нову сантехніку. Є спосіб набагато простіше і економічніше: просто відновити емалеве покриття.

Емалеву фарбу для ванни можна легко придбати в будівельному магазині.

Для початку потрібно добре і ретельно підготувати поверхню: повністю очистити всю ванну від старої емалі за допомогою спеціального порошку, і зробити це потрібно максимально якісно. Для роботи використовуйте наждачний папір. Коли вся стара емаль буде видалена, добре сполосніть ванну звичайною водою. Крім того, у приміщенні під час робіт повинно бути тепло і сухо, краще всього буде опалювати ванну кімнату обігрівачами.

На підготовлену поверхню спочатку потрібно нанести шар грунтовки. Найзручніше придбати засіб в балоні-розпилювачі. Її потрібно нанести на всю поверхню ванни і дати висохнути. Коли основа буде повністю готова, можна наносити емаль. Краще вибрати емаль у звичайній банку, а не у вигляді спрею. Вона більш довговічна і якісна. Наносити емаль найзручніше за допомогою невеликого валика або кисті. Емаль наноситься в три шари, при цьому потрібно дати час кожного шару добре висохнути, і тільки потім наносити інший. Щоб поверхня ванній була глянсовою, через кілька годин після останнього нанесення емалі її потрібно протерти розчинником. Коли емаль повністю висохне, готову поверхню потрібно обробити засобом для полірування.

Якщо тріщини і подряпини на емалі ванни зовсім невеликі, можна відновити її використовуючи нітрофарбу. Її потрібно нанести на емаль, добре втираючи. При необхідності можна повторити нанесення до трьох разів. Надлишки нітрофарби легко видаляються розчинником.

Щоб нова емаль прослужила як можна довше, не використовуйте у ванній кислотосодержащую і абразивну побутову хімію, відбілювачі.