Особливості догляду за дерев'яною підлогою Дерев'яна підлога стає вибором багатьох господарів, які прагнуть відтворити в своєму будинку атмосферу тепла й затишку десятки десятиліть вперед. Але для того щоб підлога з дерева міг сумлінно відслужити весь відведений йому термін, йому необхідно створити особливі умови експлуатації і забезпечити регулярний догляд.

Контроль вологості повітря

Велику небезпеку для підлоги з паркетної і ламінованої дошки є підвищена вологість. Деревина володіє хорошою гігроскопічністю, тому господарям дерев'яних підлог слід не тільки стежити, щоб на паркет не проливалась вода, але і контролювати вологість домашнього клімату. Надмірне або, що ще гірше, тривалий вплив вологи неминуче призводить до здуття дерев'яної дошки і необхідність заміни ушкодженої частини покриття.

Не меншої шкоди дерев'яним полам, ніж вплив вологи, завдає надто сухий мікроклімат. В умовах пересушеного повітря дошка зсихається і в паркеті з'являються щілини. Відремонтувати підлогу в такій ситуації може бути набагато складніше, ніж www.premium-laminate.ru для укладання нового підлоги, тому важливо вести постійний контроль вологості повітря. Допустимий її рівень, при якому структура дерев'яних оздоблювальних матеріалів знаходиться в безпеці, варіюється від 15 до 60%.

Захист від механічного та хімічного впливу

Дерев'яні підлоги часто дряпаються через зміщення меблів. Уникнути неприємностей допоможе використання повстяних набойок, обробка покриття додатковим лаковим шаром або воском. Спробувати усунути вже наявні подряпини можна з допомогою спеціальних реставрирующих коштів.

Лакове покриття дерев'яної підлоги оновлюється або підлягає повній заміні кожні 10 - 20 років. Восковий шар вимагає оновлення кілька разів на місяць і повної заміни кожен рік.


Дуже ефективним захисником деревини показує себе масло, яке, поряд з захистом від різних зовнішніх впливів ефектно підкреслює фактуру покриття. Обробку масляним шаром рекомендується робити з частотою до чотирьох разів на рік.

Механічними пошкодженнями паркету і ламінату небезпечно скупчення пилу. Для того щоб захистити покриття від руйнівного впливу мікрочастинок, слід регулярно проводити сухе прибирання і трохи рідше - прибирання з застосуванням вологих чистячих засобів. Своєчасні заходи щодо захисту дерев'яної підлоги допоможуть зберегти його естетичні якості на довгі роки.