Реставруємо сходи ламінатом самостійно Є два способи виконання реставрації з установкою крайового профілю, розглянемо кращий з них. Старе покриття ступенів обов'язково потрібно прибрати повністю, незалежно, що це: лінолеум, фарба або ковролін.

Вийняти все скоби, саморізи, відмити сліди від клею, якщо такі є.

Якщо форма ступені нерівна, її слід вирівняти електролобзиком або за допомогою листа фанери. Бетонні сходи також слід вирівняти розчином з цементу й відшліфувати її поверхню спеціальним папером. Після цього за допомогою пилососа прибирають сходи, миють вологою ганчіркою. Після висихання можна на поверхню нанести ґрунтовку великим шаром за допомогою валика для щільної адгезії клею.

Дерев'яну стару сходи, яка підлягає обшивці, готують по-іншому. Слід перевірити опорні елементи на розхитування, скрип або просідання, після чого знімають в цьому місці стару конструкцію і змінюють її на нову, щільно закріпивши. Якщо в деяких місця видно щілини, їх потрібно заповнити спеціальною шпаклівкою для дерева.

Після цього виміряйте ширину, а також довжину сходинки та запишіть розміри на ламінатної дошки. Зробіть заготовки із зазначених лініях і з допомогою болгарки виріжте їх. Обов'язково прономеруйте отримані панелі, інакше ви їх можете переплутати.

Прикріплення ламінату потрібно починати робити з верхньої сходинки, щоб не топтатися по покладених ламелям, і дати клею висохнути. Слід нанести клей на подступенок, а потім приставити ламінатну дошку і щільно зафіксувати. Обов'язково залиште маленький зазор (приблизно такий, як товщина ламінату) між прикріпленої дошкою і поверхнею наступної сходинки, і підсходинки, щоб ви могли втулити дошку проступи під подступенок.

Реставруємо сходи ламінатом самостійно
Реставруємо сходи ламінатом самостійно

Намазати клеєм зворотний бік направляючого профілю і, поклавши зверху на щаблі, притисніть її край до поверхні, а потім, для надійності, верхню планку профілю закріпіть шурупами на відстані 15 см один від одного. Після цього нанесіть клей зубчастим шпателем на проступ і зверху покладіть саморізи. На першій проступи ламель щаблі необхідно з'єднати з таким же настилом за типом замок в замок, а всі наступні дошки потрібно засунути під дошки подступенков. Гумову вставку необхідно встановити в паз, який повинен бути заповнений клеєм або елементи профілю. Далі потрібно надягти напрямну профіль і гумову вставку, таким чином, щоб вона щільно села і між ними не було зазору.

Так, необхідно обшити кожну ступінь, рухаючись зверху вниз. Потрібно пам'ятати, що ламинатное покриття засноване на клеї, який буде сохнути добу і по закріпленим ламелям ходити не можна поки вони повністю не висохнуть і не стануть міцними.