Використання покришок для влаштування вигрібної ями Навіть невелика дача потребує наявності вигрібної ями. Однак, якщо заміські будинок не використовується для постійного проживання, облаштування капітальної споруди не є виправданим кроком, особливо якщо маються на увазі багатокамерні септики.

Одним із прийнятних варіантів у такому випадку є облаштування найпростішої вигрібної ями за допомогою відпрацьованих автомобільних покришок.

Схема робіт по спорудженню такий вигрібної ями відрізняється значною простотою. Для цього треба викопати котлован, з діаметром, відповідним колу покришки. Для цього залишається невеликий зазор з боків, для можливості подальшого ущільнення. Дно ями оснащується піщано-гравійним фільтром: для цього послідовно засипаються шари 30 см з обох матеріалів. Поверх фільтра проводиться укладання покришок, до самої поверхні. Для покриття ями застосовують кришку, що має люк або отвір.

Підбираючи місце під вигрібну яму, слід керуватися такими правилами:

1. Відстань від дна котловану до зони залягання ґрунтових вод не повинен бути меншим, ніж 1 метр. При близькому проходженні ґрунтових вод застосування вигрібної ями, що має відкрите дно, забороняється. Альтернативою в таких випадках є придбання готових пластикових g-b-i.ru.

2. Відстань від ями до найближчого водопроводу – не менш 10-ти метрів. Це робиться, щоб убезпечити себе у випадку прориву трубопроводу.

3. Дистанція від ями до колодязя не повинна бути меншою, ніж 30 метрів. Для більшої безпеки зазвичай беруть за правило відстань до 50 метрів.

4. Від ями до житлової забудови – не менше 5-ти метрів. У іншому випадку буде існувати загроза просочування шкідливих неприємних газів з вигрібної ями всередину приміщення.

Використання покришок для влаштування вигрібної ями
Також додатково беруться в розрахунок рекомендовані відстані до дороги – 5 метрів, до огорожі – 2 метри, і до невеликих будівель – 1 метр. Це робиться для запобігання від можливого підмивання ґрунту дренуючої водою.

Якщо споруджується котлован невеликого обсягу, то зручніше за все використовувати ручні інструменти. Чим ширше покришки, тим легше буде працювати, і тим меншу глибину доведеться викопувати. Щоб збільшити пропускну здатність ями на щільних грунтах, від дна готового котловану виробляються буріння за допомогою звичайного садового бура. Облаштувавши таким чином одне або більше отворів в грунті, їх засипають гравієм для запобігання осипання.