Характеристики та застосування структурної штукатурки Для створення оригінального оформлення інтер'єру іноді потрібно зовсім не багато. Родзинкою декору може стати обробка стін структурною штукатуркою, яка здатна втілити найсміливіші і унікальні ідеї в життя.

А перш, ніж скористатися цим видом штукатурки для фінішної обробки, слід ознайомитися з її деякими характеристиками і можливостями для створення декоративного покриття поверхонь.

Структурна штукатурка як матеріал для оздоблення

Штукатурка, яку називають структурною, є багатокомпонентною будівельною сумішшю, створеної різними виробники за своїми оригінальними рецептами. Штукатурні суміші відрізняються як за складом, так і за розміром фракцій складових її матеріалів. Тому, перш ніж придбати упаковку, слід ретельно вивчити інструкцію і склад декоративної штукатурки.

Отже, структурна штукатурка відрізняється за такими складовими характеристиками:
- розміри поперечного перерізу включень;
- вихідні матеріали фракцій;
- форми гранул;
- основні компоненти.

Виробники надають значення тому ефекту, який повинен проявитися при обробці стіни після виробництва фінішних робіт. З цієї причини різноманітність наданих на ринку матеріалів вимагає вивчення, щоб вибрати матеріал, що відповідає запитам і вимогам.

Фінішне покриття – варіанти і види

Характеристики та застосування структурної штукатурки
Структурна штукатурка дозволяє створювати неймовірну кількість оригінальних варіантів, оскільки її можливості не обмежені як варіантами складових добавок суміші, так і втіленням дизайнерських ідей. Тобто структура штукатурки дає можливість для створення незвичайного і унікального інтер'єру.

Крім того, штукатурна суміш, використовувана для структурного декору стін, має обширну колірну гамму, різну в'язкість і швидкість застигання. Від в'язкості розчину залежить керованість, стійкість нанесеної структури і її товщина.

Колір готова штукатурка може мати білий, але після нанесення на стіну і повного висихання матеріалу, можна надати отриманого декору будь-який відтінок, відповідний смаку споживача. Іноді колірної колер додається в готову суміш перед нанесенням її на стіну.

Способи нанесення на стіну структурної штукатурки досить багато. Кращим варіантом буде запрошення фахівця для проведення таких робіт, оскільки недосвідченій людині не важко буде зіпсувати такий дорогий матеріал. Майстер, спритно працюючи щітками, шпателями або іншими пристосуваннями, наносить на стіну малюнок рухами, створюючи картину об'ємної оригінальної структури. Робота ця досить копітка, а результат завжди залежить від таланту і досвіду в таких роботах.