Поради щодо застосування рідкого скла Для того, щоб захистити бетонні і поштукатурені поверхні від руйнівного впливу вологи, застосовується цілий спектр різних методів. Рідке скло є найдешевшим гідроізоляційним матеріалом, використовуваним для захисту зазначених підстав.

Воно може використовуватися як у якості добавок, так і як самостійний матеріал.

Як правило, рідке скло застосовують у трьох основних напрямках:

1. Гідроізоляція. У цій якості речовина особливо підійде для покриття цементних штукатурок і бетонних підстав. Для цього його наносять у два товстого шару: речовина при цьому вбирається в пори бетону, що призводить до їх закупорки: після застигання рідкого скла волога просто не може проходити через них. Через крихкості одержуваної плівки поверх неї, як правило, наносять бітумну мастику або рулонну гідроізоляцію.

2. Добавка. Рідке скло може виступати в якості добавки в цементний розчин. Завдяки цьому дані розчини отримують особливість досить швидко застигати. Поряд з підвищеними гідроізолюючими особливостями це визначає спеціалізацію таких розчинів – штукатурні роботи в басейнах і герметизація швів малорухливого типу. При роботі з таким розчином потрібно враховувати, що він досить швидко схоплюється, набагато швидше, ніж звичайний.

3. Модифікатор. Додаючи рідке скло в бетон, домагаються отримання особливої монолітності одержуваної поверхні, поряд з її підвищеними влагоизоляционными властивостями. У цьому випадку важливо дотримуватися точності дозування, так як у разі перевищення норм бетон вийде дуже крихким, подібним склу. Унаслідок швидкого застигання такі розчини готують безпосередньо на місці заливки, після чого відразу ж виробляють.

Підстава бетону або штукатурки перед нанесенням рідкого скла потребує ретельного очищення від бруду та пилу. Нанесення речовини виробляється валиком або широким пензлем, при цьому спостерігаючи рівномірність і не пропускаючи окремі ділянки. За

Поради щодо застосування рідкого скла
після 30-ти хвилин операцію слід повторити. Так як отримана плівка досить крихка, її необхідно покрити захистом. Найпростіший варіант – це розведення звичайного цементного розчину тим же рідким склом, в співвідношенні 1/1, з подальшим нанесенням на изолируемое основу. При нанесенні можна використовувати шпатель, головне, працювати дуже швидко, так як розчин швидко холоне, і розвести його більше не вийде. Тому має сенс готувати невеликі порції захисного шару. Як правило, згодом гідроізоляційний шар покривають будь-яким підходящим утеплювачем.