Склад і характеристики натурального лінолеуму Більшість обивателів вважають, що лінолеум це синтетичний матеріал, який досить доступний, зручний в експлуатації, і з цієї причини користується великим попитом.

З цієї причини натуральний лінолеум виявився менш популярним.

Натуральний лінолеум – склад і характеристики

Лінолеум з натуральної сировини виготовлятися став набагато раніше синтетичного. Вже в 18 столітті стали виробляти підлогове покриття на основі джутової тканини. У ті далекі часи В будинках знаті вже покривали підлогу красивим і натуральним лінолеумом. Виробництво розширювалося, технології ускладнювалися, а якість лінолеуму ставало вище.

Отримували виробники покриття з джутовою основою, з поверхневим шаром, до складу якого входили лляне масло, кора коркового дерева, бджолиний віск, деревне борошно та натуральні барвники. Сучасне виробництво принципово практично не зазнала змін, тільки увійшли до складу нові компоненти, що відповідають за поліпшення якості і довговічності покриття. Крім того, ручна праця повністю замінили автоматизованим. Лінолеум завдяки цьому став набагато дешевше і доступніше.

Склад і характеристики натурального лінолеуму
Лінолеум, виготовляється сьогодні, характеризується високою зносостійкістю, пожежобезпечністю, антистатичністю, опірність до механічних впливів.

Лляне масло має вітаміном F, який перешкоджає життя бактерій і грибків усередині полотна. Нешкідливе і екологічно чисте покриття для підлоги використовується в дитячих, спортивних і медичних закладах з метою не провокувати алергічні реакції.

Крім того, вогнестійкість лінолеуму – найважливіша якість для використання його у громадських місцях. Натуральний лінолеум варто використовувати і в житлових приміщеннях з тих же причин.

Недоліками є крихкість матеріалу при підвищеній його жорсткості. Необережне використання може призвести до тріщин.

При здійсненні покупки натурального лінолеуму потрібно уважно оглянути краю в рулоні, які не повинні бути білястими і пом'ятими. Два цих «симптому» говорять про неякісний товар.

Укладання

Натуральний лінолеум повинні укладати професіонали. Якість робіт при укладанні виправдається довготривалим використанням матеріалу. Майстри використовують при монтажі вододисперсійний клей, який наноситься на поверхню шпателем з зубцями» товстим шаром. З-під полотна лінолеуму обов'язково потрібно видалити повітря.

Використання натуральних матеріалів виправданим прагненням створювати в приміщеннях безпечну для здоров'я атмосферу.