Етапи та особливості реставрації старих меблів своїми руками Яку б дорогу меблі ви не купили, після закінчення часу вона все одно застаріває і втрачає не тільки свої естетичні характеристики, але і експлуатаційні якості.

starinka.ru – це робота, яка вимагає серйозного підходу і спеціальної підготовки майстра-реставратора. Він повинен вміти працювати не тільки зі столярним клеєм, різними видами тонування, знати, як і де застосувати морську траву або кінський волос, і домогтися якісного результату, тобто ідеально відновити довірені йому виробу. Якщо ж ваша меблі, потребує ремонту, не відноситься до сімейної реліквії і не має особливої історичної цінності, то при бажанні ви можете зайнятися її ремонтом в домашніх умовах. При мінімальних витратах можна повернути їй колишню красу і елегантність.

Етапи реставрації дерев'яних меблів в домашніх умовах

На ринку можна знайти пропозиції від компаній, які продають набори з різними реставраційними матеріалами, спеціальними лаками і широкою палітрою кольорів та ефектів, особливим клеєм і т. д. starinka.ru потребує додаткових витрат на один з таких комплектів, а коштує він дуже і дуже дорого. Але для звичайного старого шафи, який пам'ятає маленькими тільки вас і ваших батьків, такі «жертви» не потрібні. Всю роботу ви в змозі виконати своїми руками, головне – це ваше сильне бажання і наявність вільного часу.

Етапи та особливості реставрації старих меблів своїми руками
Етапи та особливості реставрації старих меблів своїми руками

Дотримуйтеся наступних етапів реставрації, не бійтеся проявляти трохи фантазії-і все у вас неодмінно вийде на вищому рівні.

  • Підготовка до реставрації. Меблі повинна бути повністю очищена від пилу та бруду, по можливості розібрана, пошкоджені деталі або укріплені, або підклеєні, або замінені.

  • Демонтуємо старе лако-барвисте покриття. Існують засоби та спеціальні розчини для видалення поліровки, які наносяться на дерев'яну поверхню, після певного часу впливу (зазвичай вказується в інструкції до засобу), потім вони знімаються за допомогою шпателя і інших підручних засобів (підійде металева мочалка для посуду, зубна щітка тощо).

  • Шліфувальні роботи. В залежності від вихідного стану вам може знадобитися цикля, наждачний папір різної зернистості. При необхідності шпаклівкою закладіть тріщини, глибокі подряпини та сколи, дайте просохнути і ще раз відшліфуйте.

  • Покриття морилкою або «протрави» для надання дереву кольору. Обов'язково після обробки дайте поверхні висохнути не менше доби.

  • Розтин лаком. Вибирайте глянцевий або матовий залежно від вашої задумки і наносити будь-яким зручним для вас способом. Кожному шару необхідно дати просохнути від 24 до 48 годин, потім відшліфувати його і нанести новий.
  • Заключний етап, тобто покриття лаком може бути замінено на фарбування, полірування або воскову обробку, використовують різні трафарети і сучасні технології: декупаж, патенування, бронзування і т. д. Тепер краса і молодість вашої меблів в ваших руках, і якою вона буде – залежить від вашої уяви і працьовитості.