Процес демонтажу старих покрівельних матеріалів по трудомісткості і часу займає часто не поступається укладання нового покриття. Щоб полегшити цей виснажливий працю, був розроблений спеціальний інструмент – різьбяр покрівлі механічного принципу дії. З його допомогою процес видалення застарілих шарів пергаміну, руберойду, листів шлаковати та іншої покрівельної ізоляції помітно спрощується. Механізований різьбяр здатний здійснювати швидку і акуратну оброблення демонтованого матеріалу, при цьому порізи виходять виключно рівні.
Рама є основою пристрою, на ній здійснюється встановлення і зміцнення всіх інших вузлів і деталей, що складаються з двох основних частин – двигуна та ріжучого елемента. Як правило, покрівельні різьбярі оснащені двигунами внутрішнього згоряння потужністю 5-14 л. с. До складу клинопасової передачі входять два шківа ведучого і веденого типу. Вони розташовуються на руховому валу і ріжучому елементі, з огинанням ременя. Ремінь по ходу роботи може послаблюватися для викликання низьких частот обертання.
Натягу домагаються, відкручуючи рухові кріплення з його зміщенням по лінії тяги. Сильне відсунення двигуна не рекомендується, ремінь в слідстві перетяжки швидше зношується, а рухові і шпиндельні підшипники доведеться частіше міняти. Щоб убезпечити роботу різьбяра, спеціальні кожухи прикривають шкивную частина мотора і весь ріжучий елемент.
Основа робочої частини агрегату складається з твердосплавного ріжучого диска, що має 2, 4 або 6 пелюсток. Збільшення їх кількості сприяє більш якісному та рівному розрізання. Завдяки твердим сплавам диски мають досить тривалий термін експлуатації. При цьому у разі випадкового натыкания на бетон або метал вони не пошкоджуються.
Як правило, фреза не входить в комплект при покупці установки, а набувається згодом. Вибираючи вид диска, враховують особливості майбутньої роботи, що дає можливість проводити процес швидко і якісно. Допустимі параметри дисків вказуються в технічній документації, і порушувати їх може привести до поломки інструмента.