Як зберегти лінолеум в хорошому стані Абсолютно обґрунтовано лінолеум зараз вважається одним з найбільш популярних підлогових покриттів. Але власники повинні розуміти, що для збереження цього матеріалу в хорошому стані доводиться докладати досить серйозні зусилля.

Лінолеум буде служити довго тільки в тому випадку, якщо враховуються наступні моменти при його експлуатації.

Як мити лінолеум

Це підлогове покриття потребує ретельного догляду. Якщо не проводити періодичне миття такого матеріалу, він досить швидко може прийти в непридатність. Лінолеум дозволено мити навіть неотжатой ганчіркою, оскільки він володіє хорошою вологостійкістю. Але все-таки бажано, щоб у процесі миття використовувалися напівсухі «інструменти». Таким чином, перед миттям матеріалів слід ретельно віджимати ганчірку.

У воду можна не додавати спеціальні миючі засоби. Тільки в тому випадку, якщо лінолеум сильно забруднився, варто висипати у воду трохи порошку. Вологе прибирання покриття проводиться раз на тиждень. Після завершення матеріал необхідно добре висушити, пройшовши по ньому сухою ганчіркою.

Як зберегти лінолеум в хорошому стані
Як зберегти лінолеум в хорошому стані

Як захистити лінолеум від вм'ятин

Хоча цей матеріал здається досить щільним, з часом на ньому можуть з'явитися вм'ятини. Щоб цього не сталося, під ніжки важкої меблів слід помістити підкладки, наприклад, з повсті або гуми. Крім того, небажано упускати на підлогу, покритий лінолеумом, гострі предмети. І, тим більше, не потрібно ходити по ньому у взутті на шпильках.

Як захистити лінолеум від вологи

Вище вказувалося, що лінолеум вважається вологостійким матеріалом. Але в тому випадку, якщо для обробки підлоги використано кілька полотнищ такого підлогового покриття, залишаються шви. Саме через них може проникати волога. Також у швах скупчується бруд. Це означає, що власнику необхідно позбутися залишаються щілин. Зробити це можна, якщо ретельно проклеїти стики полотен лінолеуму або використовувати холодну зварку. У другому випадку застосовується спеціальний клейовий склад, здатний надійно склеїти шматки матеріалу.

Як зберегти лінолеум в хорошому стані
Як зберегти лінолеум в хорошому стані

Чим відмивати стійкі забруднення

Якщо на лінолеумі все-таки з'явилися плями, які неможливо видалити звичайними засобами, необхідно скористатися розведеним скипидаром або перекисом водню. Відмивати лінолеумом більш концентрованими засобами не можна. Вони, скоріше, призведуть до появи залисин. Дотримуючись такого правила, лінолеум обов'язково вийде зберегти в гідному стані.