Димар з сендвіч-труби для дачі Обладнуючи заміський будинок системою опалення, чимале значення має монтаж димоходу, який повинен бути практичним, пожежобезпечним, і забезпечувати хорошу тепловіддачу печі або котла.

Як правило, раніше димоходи робилися виключно з цегли, але з часом з'явилися й інші матеріали для цього, і один з них – сендвіч-труба. На відміну від цегляного, такий димохід має велику стійкість до конденсату, набагато легше і простіше в установці, і добре підходить під будь-який тип сучасного котла.

Сендвіч-димар виготовляється з двох труб різного діаметру однакової довжини, при цьому більш вузька труба поміщена в товсту, і розділена з нею прокладкою з утеплювача. В якості термоізолятору найчастіше використовують базальтову вату, володіє здатністю швидко нагрівати димовідвід, завдяки чому не утворюється конденсат.

Матеріалом для внутрішньої труби служить нержавіюча сталь, відмінно протистоїть агресивному впливу продуктів агресивним сірчаним і вугільним кислотним випаровуванням, що входять до складу диму. Товщина її стінок повинна бути не менше 0,8 мм: саме такий показник забезпечить надійність димаря, не приводячи до його викривлення при загорянні сажі всередині системи. Стик труби повинен бути максимально герметичним, щоб уникнути просочування диму всередину системи. Товщина ізоляції зазвичай становить 3-8 см з щільністю наповнення 120кг/1м2. Застосування базальтової вати (у рідкісних випадках – пінополіуретану) дає можливість відмінно протистояти нагрівання, що доходить до +700 градусів.

Зовнішня труба виготовляється з оцинкованої сталі, латуні або міді, звареної лазерним методом. Це дозволяє уникнути порушення гальванічного покриття корпусу. Як правило, зовнішня частина димоходу може бути забарвлена в різні кольори, або бути природного відтінку, в залежності від кольору даху.

Димар з сендвіч-труби для дачі

Збірний димар складається з декількох частин різної довжини (25-100см). Для з'єднання окремих фрагментів продумана надійна пазова система, і вся конструкція збирається досить швидко і легко. Крім прямих ділянок, в наборі є всі необхідні коліна, трійники, перехідники, коміри і т. д. Також добре продумана система проходження через покрівельне покриття.

Найчастіше збірні димоходи мають круглий діаметр, при цьому його показники можуть різниться від 13 до 28 і більше сантиметрів. Підбір потрібного розміру відбувається, виходячи з рекомендацій до використовуваної опалювальної системи і діаметра вихідного сопла.