Гідроізоляція бетону за допомогою бітумної мастики Для забезпечення будівель, побудованих з бетону, максимально надійного захисту від можливого руйнування із-за проникнення в його структуру надмірного обсягу вологи, зазвичай використовують різні види гідроізоляційних матеріалів.

Так, наприклад, одним з найбільш кращих рішень, в подібній ситуації, сьогодні як раз і вважається облаштування гідроізоляції за допомогою спеціальної бітумної мастики, яка, на даний момент, практично повсюдно застосовується при ізоляції самих різних бетонних поверхонь.

Навіщо бетонні конструкції необхідно ізолювати

Незважаючи на те, що бетон – це повністю монолітне і високоміцне виріб, в ньому, як правило, найчастіше все ж спостерігається наявність безлічі різних мікропор і дрібних тріщин. А все це, як відомо, сприяє проникненню ґрунтових вод безпосередньо в саму структуру бетону, що, відповідно, може призвести до того, що присутній у бетонній виробі сталевий каркас почне досить інтенсивно іржавіти і руйнуватися.

Наслідки всіх цих процесів, звичайно ж, цілком можуть стати вельми катастрофічними, оскільки навіть незначне руйнування всього лише одного бетонного блоку в конструкції фундаменту, цілком може призвести до серйозної деформації всієї споруди.

Гідроізоляція бетону за допомогою бітуму та бітумних мастик

Гідроізоляція бетону за допомогою бітумної мастики
У процесі здійснення гідроізоляційних заходів, сьогодні найчастіше застосовують звичайний твердий бітум і спеціальну гідроізоляційну мастику, виконану на основі каучуку і бітуму. Тут відразу слід зазначити, що твердий бітум, перед застосуванням, обов'язково необхідно розплавити в який-небудь найбільш підходящої тарі.

Що стосується самого бетонного покриття, то його перед нанесенням гідроізоляційного шару потрібно буде в обов'язковому порядку досить ретельно висушити, оскільки в іншому випадку волога при контакті з розігрітим бітумом буде закипати і, тим самим, створювати повітряні бульбашки. А все це, звичайно ж, ні як не дозволить бітуму створити належний захист для бетону.

Наноситься бітумна мастика, як правило, за допомогою досить широких кистей або ж спеціальними щітками, причому, розігріту бітумну суміш спочатку набирають у якусь металеву ємність, а вже з неї наносять пензлями даний розплав на оброблювану поверхню максимально широкими рухами, обов'язково зверху вниз. При цьому дуже важливо, щоб кожна наступна смуга в обов'язковому порядку лягала на попередню з невеликим нахлестом.