Застосування геотекстилю в ландшафтному дизайні Геотекстиль – сучасний матеріал, що виготовляється з поліефірних або поліпропіленових волокон. Він володіє високою стійкістю до хімічних і біологічних руйнувань, не схильний до гниття, впливу цвілі і бактерій.

Зберігаючи ці властивості протягом тривалого часу, синтетичне полотно залишається міцним і пружним, витримує значні навантаження. Геотекстиль має невисоку вартість і тому заслужено користується попитом у власників присадибних ділянок і фахівців ландшафтного дизайну.

Застосування геотекстильного матеріалу в ландшафтному дизайні досить широке:

#10004; При улаштуванні садових доріжок і майданчиків. Прошарок з геотекстилю перешкоджає просідання грунту і запобігає появі тріщин. Полотно укладають на підготовлену утрамбований грунт, зверху насипають шар піску або щебеню, а потім настилають основний матеріал - камінь, бетон, тротуарні плити та ін.

#10004; При створенні штучних водойм. Геотекстиль, підкладений під плівкове покриття надійно захистить дно ставка від каменів і коріння рослин, здатних його пошкодити.

#10004; Для збагачення грунту. На збіднену грунт настилається полотно, а зверху насипається шар родючого грунту. Геотекстиль перешкоджає проникненню одного шару землі в іншій.

#10004; При створенні газонів, оформленні клумб, альпійських гірок та інших декоративних композицій.

#10004; При пристрої, так званих «зелених дахів». На дах, підлягає озелененню, настеляється синтетичне полотно, потім насипається дренаж, знову геотекстиль і шар родючого грунту. Цей вид ландшафтного мистецтва стає все більш популярним.

#10004; Для власників присадибних ділянок геотекстиль воістину «паличка-виручалочка». Покладений на грядки, він перешкоджає поширенню бур'янів, забезпечуючи при цьому доступ до рослинам води і добрив. Це підвищує врожайність і полегшує догляд за культурами. Геотекстильні полотном вкривають рослини від ранніх заморозків і від палючого літньої спеки.

Переваги геотекстильного матеріалу, роблять його незамінним у сфері ландшафтного дизайну:

#10150; Широкий діапазон застосування;

#10150; Водо - і повітропроникність;

#10150; Екологічність;

#10150; Довговічність;

#10150; Простота укладання.

Оскільки геотекстильне полотно у всіх випадках не зазнає великих навантажень, його густина не повинна перевищувати 200 г/м2.