Види листового матеріалу для покрівлі Облаштування покрівельного покриття на скатних дахах зручніше всього проводити за допомогою листового матеріалу, завдяки його більш швидкому і зручному монтажу в умовах, коли конструкція має певний кут нахилу.

Найчастіше використовується такі види листового покрівельного матеріалу:

1. Металеві листи. Особливо зручні для покрівель з кутом нахилу від 12 градусів і вище. Для кріплення металевих листів між собою існують спеціальні фальци: їх роблять ручним способом або на виробничих лініях. Що стосується матеріалу для листів, то для цього можуть використовуватися такі метали, як алюміній, цинк, мідь, сталь оцинкована. Для більше стійкості до кліматичних впливом листи можуть додатково покриватися полімерним шаром. Що стосується цинку, то тут має на увазі не чистий метал, а його сплав з міддю і титаном, тому іноді можна почути назву «титацинк».

2. Металочерепиця. Ці листи імітують черепичну укладку, в результаті чого значно заощаджується час на укладання матеріалу і зменшується число стиків, з-за чого покрівля збільшує свою опірність волозі. Для виготовлення листів беруть алюміній або оцинковану сталь, які обробляються роликовим способом або шляхом штампування. В результаті цього отримується набір складок на поверхні листа відрізняється повною ідентичністю розмірів. Розміри листів можуть різнитися, що дає можливість підібрати найбільш підходящі параметри для конкретно взятого випадку. Ширина листів зазвичай становить 1,1 м, а от довжина може змінюватись в межах 0,4 – 8 м, при товщині до 0,6 мм. Що стосується ваги, то металочерепиця легше натуральної приблизно в 6 разів, і застосовується на скатних дахах з кутом ухилу не менше 12 градусів.

3. Композитна черепиця. Іноді цей матеріал плутають з попереднім. В процесі виготовлення профільовані сталеві листи додатково захищаються сплавом алюмінію, з додатковим покриттям з мінерального грануляту. Візуально композитну черепицю важко відрізнити від керамічної, розмір аркушів при цьому фіксований – 100х50 див.

Види листового матеріалу для покрівлі

4. Хвилясті бітумні листи. Матеріалом для виготовлення цих хвилеподібних гнучких листів є целюлозні волокна з бітумним просоченням. З лицьового боку наноситься шар захисної полімерної фарби з вініл-акрилу. Інша назва цього матеріалу – Ондулін: візуально він схожий на лист з азбестоцементу, однак набагато легше і міцніше.

5. Шифер. Азбестоцементні хвилясті листи є класикою покрівельного матеріалу: азбестові волокна дозволяють значно збільшити його міцність. Зазвичай шиферний лист складається з 6 хвиль, висота яких може різниться від 28 до 50 мм.