Цокольні відливи призначення та види Ділянкою фасаду, найбільш схильним до механічних і кліматичних впливів, є цоколь. Саме тому для його обробки і захисту застосовуються додаткові заходи, одним із яких є встановлення спеціального відливу.

В їх функцію входить захищати нижню частину будівлі та підвал стікає по стінах вологи: бувають ситуації, коли під час дощу сильні пориви вітру задувають його на фасад, і одним дахом, навіть з виступними крайками, не впоратися. У такій ситуації саме цоколь приймає на себе основний удар стікає вологи, адже часто за рахунок додаткової обробки міцним матеріалом і утеплювачем він злегка випирає за межі стін.

У будівельних магазинах представлені кілька видів цокольних відливів, але найбільшою популярністю користуються три з них:

1. Пластикові. Для виготовлення цокольних відливів застосовують високоміцний пластик, однак, при сильних морозах він може суттєво втрачати свою твердість і ламатися навіть при невеликих механічних навантаженнях. Застосовувати такий тип виробів для захисту цоколя можна лише в тих випадках, коли вздовж периметра будинку не відбувається ніяких переміщень людей і транспорту. Є самим недорогим видом відливів.

2. З оцинкованої сталі. Найпоширеніший вид відливу, здатний витримувати не тільки значний напір води, але і практично будь-які механічні дії. Існує цілий ряд різновидів оцинкованих відливів: у найпростіших ніяке додаткове покриття поверх козирка не наноситься. У виробах складніше на поверхню наноситься додаткове полімерне покриття, забарвлюють в різні кольори, що дозволяє значно продовжити термін служби відливу. При установці оцинкованих козирків на цоколь важливо також, щоб всі гострі краї були підвернені або захищені, адже з необережності вони можуть стати причиною серйозних розтинів шкіри.

3. Алюмінієві. Відрізняються найбільшою довговічністю серед всіх виробів подібного типу, завдяки своїй стійкості до всіх атмосферних впливів. Крім того, алюміній – дуже пластичний і зручний в роботі матеріал, так що з виготовленням

Цокольні відливи призначення та види
виробів необхідної конфігурації проблем не буде. В цілях декорування такі відливи фарбують, адже в чистому вигляді вони з часом темніють.

Крім цих основних, можуть використовуватися й інші види цокольних відливів. Приміром, на кам'яних фасадах найчастіше перехід на цоколь декорують фартухом з каменю: в такому разі, цей елемент є вже як-би частиною зовнішньої стіни.