Поради по укладанню ондуліна Облаштування покрівлі за допомогою ондуліна є дуже популярним, завдяки простоті, надійності і легкості матеріалу. Це дає можливість виробляти монтаж навіть поодинці, чому сприяє також нескладність обробки покриття.

При цьому онулином можуть викладатися даху як великих будівель – будинків, котеджів, так і дрібніших: лазень, альтанок, господарських будівель.

Одне з головних переваг ондуліна – можливість твору монтажу поверх старого покрівельного покриття. Завдяки цьому значно економляться кошти і зусилля на демонтаж старої покрівлі, а також виключаються ризики, пов'язані з оголенням нутрощі будинку навіть на короткий час. Для того, щоб домогтися якісного функціонування ондулиновой даху, дуже важливо дотримувати всі правила монтажу, зазначені в інструкції.

Сам монтаж ондуліна досить нескладний, однак знання певних «тонкощів» процесу потрібно:

1. При необхідності переміщення по ондулиновой покрівлі ні в якому разі не можна ставати в поглиблення, обираючи для опори ніг виключно опуклі частини.

2. Температурний режим роботи – виключно плюсова температура. Справа в тому, що при морозах матеріал набуває небажану крихкість, що може привести до непотрібних пошкоджень. Також не слід працювати з ондуліном при великій спеці, від +30 і вище.

3. Для досягнення необхідної якості рекомендується застосовувати особливі покрівельних цвяхи з розрахунку, по 20 цвяхів на кожен лист. Саме дотримання цієї умови дасть необхідну гарантію від руйнівних впливів великих поривів вітру.

4. Правильне облаштування решетування грає одну з головних ролей при укладанні ондуліна, для чого найчастіше застосовують дерев'яний брус 40х60 мм Крок обрешітки залежить від кута нахилу даху: при показнику до 10 градусів найкращим варіантом буде настил суцільного типу. При показниках від 10 до 15 градусів крок між брусками не повинен перевищувати 45 см, при ухилі більше на найбільш оптимальним вважається показник у 60 див.

5. При укладанні листів важливо уникати їх натяжок. Така спокуса є, коли монтаж йде не надто рівно, а ондулін відрізняється певною еластичністю. Однак згодом це вилізе боком, з'являться небажані хвилі. Тому від самого початку

Поради по укладанню ондуліна
укладання важливо спостерігати лінійність всіх поперечних і поздовжніх з'єднань, застосувавши для цього натяжні нитки. Перед фіксацією кожного аркуша потрібно перевірити, щоб він лежав рівно.

6. Показник величини напуску також залежить від кута схилу даху: при його показники в межах 10-ти градусів листи накладають один на одного у дві хвилі з боків, і 30 см по довжині. Чим вище показник ухилу, тим ці показники зменшуються.